Kujawy i Pomorze - poznaj region z przewodnikiem - logo mobilne
Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za udział w akcji.

Do zobaczenia za rok w jubileuszowej 10. edycji Eskapady!

Zapraszamy za rok!!!

Poznaj Grudziądz w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika

Early Ticket

2023-04-22
12:00 - 15:00 pozostało 0 miejsc
Miejsce spotkania:
Grudziądz
Dolina Wisły
ul. Marii Skłodowskiej 10, Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. - Zabytkowa oczyszczalnia i przepompownia
Organizator:
MORIW Informacja Turystyczna w Grudziądzu, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu
tel: 564612318, 564658384
Poznaj Grudziądz w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika

Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni i przepompowni ścieków w Grudziądzu  połączone z seansem w planetarium. Zwiedzanie dla dorosłych i rodzin z dziećmi.

 

12.00-13.00 – Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni i przepompowni ścieków w Grudziądzu (ul. Skłodowskiej 10)

Obiekt oczyszczalni został oddany do użytku w 1907 r. Ostatecznie wyłączono go z eksploatacji w 2002 r. Po przeprowadzeniu remontu oraz modernizacji od 2016 r. możliwe jest jego zwiedzanie. W podziemiach obiektu nadal znajdują się „zabytkowe” elementy mechaniczne i stare pompy, które po oczyszczeniu i odnowieniu prezentują dawną świetność. Odtworzono również serce zabytkowej oczyszczalni – tj. sito Riensch – Wurla. Podczas wizyty opowiemy o dziejach tego obiektu, a także zastosowanych rozwiązaniach technicznych. Zdradzimy również ciekawostki z historii Grudziądza oraz zaprezentujemy wystawę pamiątek jednego z naszych pracowników.

 

przerwa na przejście z zabytkowej oczyszczalni i przepompowni ścieków (ul. Skłodowskiej 10) do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu (ul. Hoffmanna 1-7)

 

14.00-15.00 – Seans w planetarium i obserwacje Słońca

Seans w planetarium „Nasz Wszechświat” będzie się odbywał pod kopułą planetarium. Zostanie również omówiony aktualny wyglądu nieba nad Grudziądzem. Dodatkowo obserwacje Słońca na tarasie obserwacyjnym (w przypadku dobrej pogody).

Lokalizacja

Brak możliwości rejestracji
  • Premiera

Polecane wydarzenia: